პირველად საქართველოს ისტორიაში კლანის 4 წევრი დასანქცირებულია, ეს არის ისტორიული გადაწყვეტილება - ხატია დეკანოიძე
ოპოზიციონერი დეპუტატი ხატია დეკანოიძე, აშშ-ის გადაწყვეტილებას საქართველოს 4 მოსამართლის დასანქცირების შესახებ გადაწყვეტილებას, ისტორიული გადაწყვეტილებას უწოდებს.
მისი თქმით, ეს 4 მოსამართლე სამიზნეა მმართველი პარტნიორების.
„კლანი დასანქცირდა. ეს კლანი კონტროლდება ბიძინა ივანიშვილის და „ქართული ოცნების“ მიერ. პირველად საქართველოს ისტორიაში, 4 კლანის წევრს შეეზღუდა გადაადგილება. სანქციები გადაადგილებაზე აქვს კლანის 4 მთავარ წევრს. ეს ადამიანები „ქართულმა ოცნებამ“ გადმოიბირა წინა ხელისუფლებიდან. ეს ადამიანები არიან სამიზნე ჩვენი პარტნიორების.
პირველად საქართველოს ისტორიაში კლანის 4 წევრი დასანქცირებულია. ეს არის ისტორიული გადაწყვეტილება. ძალიან ბევრი ადამიანი საუბრობდა, რომ მართლმსაჯულების სისტემა საქართველოს ერთ-ერთი ყველზე დიდი დაბრკოლებაა ევროინტეგრაციის გზაზე. ჩვენ გვაქვს წინ 6 მძიმე თვე, საქართველომ უნდა მიიღოს კანდიდატის სტატუსი. აშშ იქნება ყოველთვის ქართველი ხალხის გვერდით“, - აცხადებს დეკანოიძე.