სამწუხაროდ, გერმანიის ელჩი პირდაპირ არის ჩართული ჩვენი ქვეყნის წინააღმდეგ ბრძოლაში-ვლადიმერ ბოჟაძე
სიმართლე არის ერთადერთი, რომ მათ შორის, სამწუხაროდ, გერმანიის ელჩი პირდაპირ არის ჩართული ჩვენი ქვეყნის წინააღმდეგ ბრძოლაში, – განაცხადა გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების საპარლამენტო კომიტეტის თავმჯდომარის პირველმა მოადგილემ, საპარლამენტო უმრავლესობის წევრმა ვლადიმერ ბოჟაძემ.
„ოპოზიცია საუბრობდა, რომ როდესაც ჩვენ არ მივიღეთ კანდიდატის სტატუსი ამის გამო რაღაც 14 მილიარდი დახმარება დავკარგეთ. მერე აღმოჩნდა, რომ კანდიდატის სტატუსი აგერ უკვე მეორე წელია მიღებული გვაქვს და თურმე არანაირ 14 მილიარდზე საუბარი არ არის ისევე, როგორც არანაირი 14 მილიარდი ან მილიარდები არ მიუღია ევროკავშირის კანდიდატ უკრაინას ან მოლდოვას ევროკავშირის კანდიდატის სტატუსის მიღების გამო. ახლაც საუბარია იმაზე, რომ საზოგადოებას ჩვენს ქვეყანაში შეექმნას წარმოდგენა, რომ ჩვენ რაღაც ვირტუალური 2 მილიარდი დავკარგეთ და ეს 2 მილიარდი ქართველ ხალხამდე არ მივიდა მარტო იმის გამო, რომ ეს თურმე „ქართული ოცნების“ ბრალია ან რაღაც გაუგებრობაა ევროკავშირთან ურთიერთობის გამო. სიმართლე არის ერთადერთი, რომ მათ შორის, სამწუხაროდ, გერმანიის ელჩი პირდაპირ არის ჩართული ჩვენი ქვეყნის წინააღმდეგ ბრძოლაში“, – განაცხადა ბოჟაძემ.
ცნობისთვის, გერმანიის ელჩი სოციალურ ქსელში წერს, რომ ევროკავშირი მოლდოვას მილიარდ რვაას მილიონ ევროს გადასცემს. არადა ირკვევა, რომ ეს თანხა არა დახმარება, არამედ სესხია, მოლდოვას თანხის დაბრუნება მოუწევს. ამის შესახებ პიტერ ფიშერი მისსავე პოსტში არაფერს ამბობს.