factcheck.ge სერგი კაპანაძის და ელენე ხოშტარიას მიერ 2012 წელს დაფუძნებული ასოციაციის პროექტია და მილიონ ლარამდე დაფინანსებას იღებს - შალვა პაპუაშვილი
პარლამენტარი შალვა პაპუაშვილი სოციალურ ქსელში მამხილებელ სტატუსს აქვეყნებს:
ორი თვის წინ მივმართე factcheck.ge-ს, გადაემოწმებინა "ევროპული საქართველოს" ცნობილი ცხრილი. საქმე ეხება აბსოლუტურად გამოგონილი რიცხვების კიდევ უფრო დაუჯერებელ მანიპულაციას, რომლითაც "ევროპული საქართველო", დღემდე, არჩევნების შედეგებს გაყალბებულად აცხადებს.
ყველა სიტყვის სისწორეზე მოდარაჯე factcheck.ge "ევროპული საქართველოს" ამ ცხრილს არჩევნებიდან ოთხი თვის თავზეც, რატომღაც, ჯიუტად არ იმჩნევდა. factcheck.ge-ს საჯაროდ მივმართე და პირადადაც მივწერე. მას შემდეგ ორი თვე გავიდა. რამდენჯერმე შეხსენების შემდეგ, ბოლოს, მომწერეს: პანდემიაა, ბევრი საქმე გვაქვს, მომავალ კვირას შევეცდებითო. ის მომავალი კვირაც გავიდა. ან კი, ამაზე მნიშვნელოვანი რა საქმე აქვთ, რომ არჩევნებიდან ექვს თვეშიც კი ვერ შეძლეს "არჩევნების გაყალბების" ასეთი თვალსაჩინო მტკიცებულების გადამოწმება. გასაკვირი იქნებოდა, რომ არა ერთი ფაქტი.
factcheck.ge სერგი კაპანაძის და ელენე ხოშტარიას მიერ 2012 წელს დაფუძნებული "საქართველოს რეფორმების ასოციაციის პროექტია. https://bit.ly/3vBt2cn.